Razem możemy więcej 9/2023 – Warszawa

Projekt dofinansowany ze środków z budżetu
Województwa Mazowieckiego

Streszczenie projektu

Zadanie polega na organizacji wydarzenia o charakterze sportowo-edukacyjnym i integracyjnym adresowane do mieszkańców Województwa Mazowieckiego – ma na celu spopularyzowanie sportów paraolimpijskich. Impreza odbędzie się 16 września 2023 roku o godzinie 11:00 na terenie Centrum Olimpijskiego, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

Zaplanowaliśmy pokazy sportowe wielu dyscyplin, m.in.: 🥇
– Szermierka Integracyjna
– Strzelectwo
– Boccia
– Siatkówka
– Ergometry

Dla kogo?

Dla wszystkich mieszkańców Województwa Mazowieckiego

Koszt projektu

Projekt jest darmowy. Nie pobieramy żadnych opłat.

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób
Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa MazowieckiegoOpis projektu

Projekt to inicjatyw, która powoli staje się już jesienną tradycją w kalendarzu imprez integracyjnych. Fundacja wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki już po raz trzeci organizuje to niezwykłe, sportowe wydarzenie. Wspólnie przygotowaliśmy szereg atrakcji, by sobotnie przedpołudnie 16 września 2023 roku upłynęło nam w przyjemnej, sportowej i integracyjnej atmosferze.

Wszystkie aktywności zostały opracowane tak, by każdy mógł cieszyć się pasją odkrywania ducha rywalizacji sportowej. Zapraszamy każdego, kto chce spędzić miło czas, spróbować swoich sił w: bocci, siatkówce, szermierce, strzelectwie i wielu innych dyscyplinach sportowych w wymiarze integracyjnym.

Dodatkowo dla odwiedzających nasze wydarzenie przygotowaliśmy konkursy z nagrodami, zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, wystawę fotograficzną oraz atrakcje kulturalne m.in. występy artystyczne młodzieży z domów kultury z Otwocka i Wilanowa.

Dla głodnych i spragnionych nasza ekipa zorganizowała również pyszne przekąski.

W ramach pikniku przewidziane są spotkania z paraolimpijczykami i światowej klasy niepełnosprawnych sportowców. Zaprezentowane zostaną “na żywo” w atrakcyjny sposób dyscypliny paraolimpijskie takie jak:

  • Szermierka integracyjna – mecz pokazowy komentował będzie szermierz, czterokrotny medalista igrzysk paraolimpijskich i koszykarz na wózku.
  • Boccia – mecz pokazowy w wykonaniu zawodników o międzynarodowej sławie z osiągnięciami oraz możliwość spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie. Boccia to najbardziej popularna dyscyplina sportowa dla osób niepełnosprawnych, która polega na umieszczeniu specjalnych kul, nazywanych również bulami, jak najbliżej celu. Zawodnicy mogą wprowadzać je na boisko w dowolny sposób. Dozwolone są rzuty, kopnięcia, stosowanie rynny wspomagającej, a także pomoc asystenta. Gracze mogą przyjąć dowolną pozycję stojącą lub siedzącą. Dzięki temu w boccię mogą grać osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i porażeniem mózgowym. Gra wzięła swoją nazwę z języka włoskiego. Znana jest tam jako „bocce”. Rozgrywki bocci, wywodzące się z Cesarstwa Rzymskiego, odbywają się współcześnie na całym świecie. Boccia jest dyscypliną, w której reprezentanci Polski dotychczas nie startowali na igrzyskach paraolimpijskich. Gra uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika oraz walki ze swoimi słabościami.
  • Biathlon paralimpijski jest adaptacją biathlonu dla sportowców niepełnosprawnych. Biathlon paralimpijski jest jedną z dwóch dyscyplin narciarstwa klasycznego biorących udział w Zimowych Igrzyskach Paralimpijskich .Biathlon paralimpijski obejmuje zawody na stojąco, zawody na siedząco (dla osób na wózkach inwalidzkich) oraz zawody dla sportowców niedowidzących. Niedowidzący sportowcy używają karabinu, który wykorzystuje dźwięk, aby wskazać sportowcowi, jak dokładny jest ich cel, i strzela wiązką laserową do celu. Dyscyplina ta zostanie zaprezentowana jako rywalizacja uczestniczki Igrzysk Paralimpijskicvh Pekin 2022 i dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej. Zawodniczki będą strzelać z karabinu wykorzystującego dźwięk a mistrzyni olimpijska dla wyrównania szans będzie miała zasłonięte oczy.
  • Trening na ergometrach – ruch wioślarski gwarantuje harmonijne kształtowanie wszystkich najważniejszych partii mięśni, oraz poprawia pracę niezwykle istotnych dla prawidłowego funkcjonowania człowieka układów krążenia i oddychania. Uczestnicy będą mogli skorzystać z udostępnionych ergometrów, które są wykorzystywane do treningu oraz zmierzyć się w pojedynku z profesjonalnym wioślarzem.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w zależności od warunków atmosferycznych w zamkniętej przestrzeni (sale w budynku Centrum Olimpijskiego PKOl) lub otwartej.


Projekt dofinansowany z funduszu centralnego

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego.

Nazwa zadania: “Razem możemy więcej 2023”
Wartość dofinansowania: 90.440,00 zł
Całkowita wartość zadania: 90.440,00 zł


Zobacz nasze inne projekty

Projekty z finansowaniem:

Razem możemy więcej 2023

“Razem możemy więcej 2023” to projekt imprez zamkniętych dla uczestników turnusów rehabilitacyjnych, i nie tylko, obejmujący swoim zakresem organizację aż sześciu imprez integracyjnych dla beneficjentów i uczestników. Oczywiście motywem przewodnim jest sport!

Trenuj z mistrzem 2023-2025

Flagowy projekt Fundacji – “Trenuj z mistrzem” – teraz będzie przez nas realizowany w cyklu 3-letnim, od 2023 do marca 2026 roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Projekty odpłatne:

Świadomi (w) sieci zagrożeń

O zachowaniach patologicznych w Internecie słyszał każdy. Nie każdy potrafi jednak o nich rozmawiać z osobami bezpośrednio zagrożonymi pokrzywdzeniem. Wypełniamy tę lukę, rozmawiając z uczniami o tym, co dotyczy ich najbardziej.

Pasja, integracja, bezpieczeństwo

Flagowy projekt Fundacji – spotkania integracyjno-edukacyjne dla uczniów z paraolimpijczykami. Przełamujemy stereotypy i integrujemy środowiska!

Masz pytania dot. projektu?

Klauzula dot. przetwarzania danych

(1) Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest Fundacja „Akademia Integracji- Praca, Edukacja, Sport („Administrator”), z siedzibą w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10.

(2) Dane osobowe będą przetwarzane:
a) w celu realizacji obsługi Państwa wiadomości, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych nr 2016/679 („Rozporządzenie”);
b) w celu realizacji prawnie uzasadnionych interesów Administratora polegających na przetwarzaniu danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego, w celach statystycznych i analitycznych Administratora, oraz na możliwości ustalenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami przez Administratora- podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit f Rozporządzenia).

(3) Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do obsługi wiadomości. Okres przetwarzania może zostać każdorazowo przedłużony o okres przedawnienia roszczeń, jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami przez Administratora. Po tym okresie dane będą przetwarzane jedynie w zakresie i przez czas wymagany przepisami prawa.

(4) Podmiotowi danych przysługuje prawo: dostępu do treści danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Podmiotowi danych przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych.

(5) Podmiot danych może również wnieść skargę do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Rozporządzenia 2016/679.

(6) Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest niezbędne do obsługi wiadomości.

(7) Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w dokumencie „Polityka transparentności” dostępnym pod adresem https://akademiaintegracji.pl/dane-osobowe/

(8) Kontakt z Administratorem jest możliwy poprzez adres e-mail iod@akademiaintegracji.pl lub pisemnie na adres: „Fundacja Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport”, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa

Wysyłając oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z klauzulą informacyjną zawartą powyżej.