mini-min


Adresaci:
Szkoły i pozostałe placówki edukacyjne na terenie całej Polski
Beneficjenci: Młodzież i dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne, w wieku od 5 do 19 lat
Czas trwania: Około 120 minut
Liczba prowadzących: Od 2 do 4 prowadzących


Opiekunem projektu jest Radosław Stańczuk

Projekt na rok 2016 został zakończony – dziękujemy za wsparcie i udział w pokazach!

Póki co nie posiadamy informacji na temat finansowania projektu w 2017 roku, jednakże mamy nadzieję na jego kontynuację. W związku z powyższym zachęcamy placówki do bezpośredniego kontaktu z opiekunem projektu za pomocą formularza kontaktowego, który znajduje się poniżej.
Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom i partnerom, w zakresie realizacji ogólnopolskich pokazów integracyjnych w 2016 roku wspierali nas: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Bank Zachodni WBK, Mercedes-Benz.

130

Liczba placówek

19000

Liczba uczestników

79

Liczba miejscowości

500

Liczba nauczycieli

200

Liczba spotkań

35000

Przejechane kilometry

Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego poniżej!

_MG_1088-min

„Pasja, integracja, bezpieczeństwo” to program dedykowany dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia oparte są na pokazie interakcyjnym, gdzie na przemian są wyświetlane filmy edukacyjne i przeprowadzane zabawy z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Filmy i zabawy są dobrane do wieku osób biorących udział w pokazie. Dzieci i młodzież spotykają się z osobami niepełnosprawnymi, które jednocześnie są wybitnymi sportowcami.

Podczas wspólnych zajęć przedszkolakom tłumaczymy znaczenie słów: pasja, odwaga, tolerancja, integracja i odpowiedzialność. Istotnym elementem programu jest ostrzeżenie przed zachowaniami ryzykownymi, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia. Celami programu jest popularyzacja dyscyplin paraolimpijskich oraz zmiana postrzegania osoby niepełnosprawnej w społeczeństwie, a także wzrost świadomości na temat zachowań ryzykownych, które zagrażają bezpieczeństwu.

Zajęcia prowadzone są dynamicznie i płynnie, znaczenia słów kluczy tłumaczone są w prosty i przystępny dla wieku odbiorcy sposób. Prowadzący zajęcia zachęcają do zadawania pytań i odpowiadają na wszystkie pytania.

IMG_0220-min
IMG_0260-min
IMG_0023-min
IMG_0068-min
IMG_0239-min
IMG_0215-min
2398-min
2394-min
2187-min
2133-min
0300-min
2115-min
_MG_9802-min
_MG_9796-min
_MG_9790-min

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz zgłosić swoją placówkę do pokazu zapraszamy do zgłaszania się poprzez poniższy formularz kontaktowy. Pamiętaj, że musisz być osobą upoważnioną. Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń nie gwarantujemy pokazu we wskazanym przez Państwa terminie – opiekun projektu skontaktuje się z Państwem jak najszybciej po otrzymaniu zgłoszenia w celu ustalenia szczegółów spotkania integracyjno – edukacyjnego.

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Numer kontaktowy

Pełniona funkcja

Nazwa i adres szkoły

Orientacyjna liczba uczniów biorących udział w pokazie

Czy w pokazie będą brać udział uczniowie niepełnosprawni?
TakNie

Ile uczniów niepełnosprawnych będzie brało udział w spotkaniu? Do projektu możemy zakwalifikować placówki z co najmniej 30 uczniami niepełnosprawnymi.

Preferowana orientacyjna data pokazu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia do projektu (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.). Oświadczam, iż zostałem poinformowany o możliwości poprawiania oraz usunięcia swoich danych. Administratorem Państwa danych będzie "Fundacja Akademia Integracji - Praca, Edukacja, Sport" z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w Fundacji oraz mogą być przekazywane do sponsora - PFRON.

 Sponsor projektu

bzwbk