Adresaci:
Szkoły i pozostałe placówki edukacyjne na terenie całej Polski
Beneficjenci: Młodzież i dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne, w wieku od 7 do 19 lat
Czas trwania: Około 45 do 90 minut
Liczba prowadzących: Od 2 do 3 prowadzących

„Świadomi (w) sieci” to szczególny projekt Fundacji, realizowany we współpracy z pedagogami oraz popularyzatorami bezpieczeństwa oraz prywatności w sieci. Szczególny, ponieważ kierowany jest do osób, które praktycznie ciągle korzystają z internetu, a często nie są świadome jak on działa. Nie chodzi nam przy tym o szczegóły techniczne, a o sieci powiązań pomiędzy użytkownikami a usługodawcami, biznesem a konsumentem, hejterami a ofiarami.

Spotkanie trwa około jednej godziny lekcyjnej (45 min) podczas której od dwóch do trzech prowadzących prowadzi warsztaty gdzie poruszane są takie podstawowe zagadnienia jak cyberbezpieczeństwo (jak nie dać się oszukać i okraść), hejt (jak działają sprawcy oraz dlaczego nie warto hejtować), prawo w internecie (rzeczywiste konsekwencje działań w wirtualnym świecie).

Zajęcia mogą być prowadzone w formule pogłębionej, skupiającej się na wyraźnie zarysowanych, konkretnych, tematach jak np. hejt. Prowadzący podczas każdych warsztatów animują pracę w grupach, tak aby dać możliwość współprowadzenia zajęć młodzieży, która wie o internecie zapewne więcej niż niejeden dorosły…

Zajęcia te mogą być w zmienionej formule adresowane także do rodziców, opiekunów, nauczycieli.

Zgłoszenie do projektu

Jeżeli chcesz zgłosić swoją placówkę do warsztatów zapraszamy do zgłaszania się na adres email lub (tel. 508 748 928) . Pamiętaj, że musisz być osobą upoważnioną. Opiekun projektu skontaktuje się z Tobą jak najszybciej po otrzymaniu zgłoszenia w celu ustalenia szczegółów spotkania.