Adresaci:
Szkoły i pozostałe placówki edukacyjne na terenie całej Polski
Beneficjenci: Młodzież i dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne, w wieku od 8. klasy szkoły podstawowej do 4. klasy liceum
Czas trwania: Około 135 minut, w cyklach 3 spotkań po 45 min
Liczba prowadzących: Od 2 prowadzących

„Świadomi (w) sieci” to szczególny projekt Fundacji, realizowany we współpracy z pedagogami oraz popularyzatorami bezpieczeństwa oraz prywatności w sieci. Szczególny, ponieważ kierowany jest do osób, które praktycznie ciągle korzystają z internetu, a często nie są świadome jak on działa. Nie chodzi nam przy tym o szczegóły techniczne, a o sieci powiązań pomiędzy użytkownikami a usługodawcami, biznesem a konsumentem, hejterami a ofiarami.

Spotkanie polega na organizowaniu cyklu trzech spotkań, z czego każda trwa około jednej godziny lekcyjnej (45 min), podczas której od dwóch do trzech prowadzących prowadzi warsztaty gdzie poruszane są takie podstawowe zagadnienia jak cyberbezpieczeństwo (jak nie dać się oszukać i okraść), hejt (jak działają sprawcy oraz dlaczego nie warto hejtować), prawo w internecie (rzeczywiste konsekwencje działań w wirtualnym świecie). Ramowy cykl opiera się na 3 spotkaniach dotyczących: wolności słowa w internecie, bezpieczeństwa i prywatności.

Zajęcia mogą być prowadzone w formule pogłębionej, skupiającej się na wyraźnie zarysowanych, konkretnych, tematach jak np. hejt. Prowadzący podczas każdych warsztatów animują pracę w grupach, tak aby dać możliwość współprowadzenia zajęć młodzieży, która wie o internecie zapewne więcej niż niejeden dorosły…

Zajęcia te mogą być w zmienionej formule adresowane także do rodziców, opiekunów, nauczycieli.

Zgłoszenie do projektu

Jeżeli chcesz zgłosić swoją placówkę do warsztatów zapraszamy do zgłaszania się na adres email  (tel. 731-959-256) lub (tel. 508 748 928) . Pamiętaj, że musisz być osobą upoważnioną. Opiekun projektu skontaktuje się z Tobą jak najszybciej po otrzymaniu zgłoszenia w celu ustalenia szczegółów spotkania.