Fundacja Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport jest patronem, partnerem wielu wydarzeń, zarówno sportowych, jak i innych, które za cel stawiają sobie integrację i aktywizację osób niepełnosprawnych. Poniżej przedstawiamy tylko kilka eventów, które odbywają się dzięki współpracy pomiędzy Fundacją a organizatorami.

kilinski-logo-www

 

Puchar Świata w szermierce na wózkach “Szabla Kilińskiego” jest organizowany w Polsce od 2001 roku. Od samego początku Integracyjny Klub Sportowy AWF starał się, aby walki najlepszych na świecie szermierzy miały oprawę stosowną do rangi turnieju. Poprzez profesjonalną organizację zawodów, promocję imprezy oraz odpowiednią prezentację szermierczych pojedynków, Warszawa co roku chce okazać należyty szacunek oraz ogromny podziw dla kunsztu i wysiłku niepełnosprawnych mistrzów fechtunku. M.in. z tego właśnie powodu wszystkie szermiercze pojedynki odbywają się salach reprezentacyjnych ekskluzywnych warszawskich hoteli, a walki finałowe każdego roku uświetnia uroczysta Gala, na zakończenie której wszystkim zwycięzcom wręczane są wspaniałe trofea – lśniące szable Kilińskiego. Podczas turnieju w Warszawie najważniejszy dla Organizatorów zawsze był i pozostanie zawodnik oraz jego komfort. Wszystkie walki niepełnosprawnych szermierzy odbywają są w miejscu ich zakwaterowania. Pozwala to uniknąć uciążliwego dla osób niepełnosprawnych transportu. Daje to też możliwość odpoczynku między walkami turniejowymi. Co ważniejsze spotyka się to z ogromnym uznaniem szermierzy na wózkach. Wszystko to sprawia, że warszawski Puchar Świata “Szabla Kilińskiego” jest co roku największą na świecie oraz najchętniej odwiedzaną imprezą szermierczą dla sportowców z niepełnosprawnością. Jest to powód do dumny, ale też i duża odpowiedzialność.

szabla-wolodyjowskiego-rowniez-integracyjna

Turniej odbywający się w Warszawie należy do jednych z najbardziej prestiżowych na świecie. Zawody „O Szablę Wołodyjowskiego” wpisane są na listę klasyfikacyjną FIE, czyli Międzynarodowej Federacji Szermierczej. Dzięki temu, warszawska publiczność ma szansę oglądać zmagania najlepszych szablistów świata. Edycja 2016 zaliczona została również do klasyfikacji olimpijskiej, co jeszcze bardziej podniosło prestiż turnieju.

W ramach Pucharu Świata „O Szablę Wołodyjowskiego” zostanie rozgrywany jest turniej integracyjny. Mierzą się w nim szabliści pełno- i niepełnosprawni. Zmagania toczą się będą według standardów dla osób niepełnosprawnych, a szabliści rywalizują ze sobą na wózkach.

Miss Polski na wózku

jedyna-taka

Wybory Miss Polski na Wózku to wyjątkowe wybory mające za zadanie zmieniać wizerunek osób z niepełnosprawnością. Fundacja Jedyna Taka działa na rzecz zmiany wizerunku kobiet z niepełnosprawności. Wierzymy, że każda dziewczyna może być piękna – niezależnie od tego jaka jest jej motoryka. Zachęcamy do dbania o swój wygląd i pielęgnowania pewności siebie, zgodnie z zasadą, że każda z nas jest jedyna taka. Wierzymy w misję, jaką niosą ze sobą Wybory Miss Polski na Wózku! Tu liczy się piękno – twarzy, ale też ducha.