Adresaci:
Studenci na kierunku informatyka lub pokrewnym (I stopnia)
Miejsce odbywania zajęć: Siedziba KMD Poland – Inflancka 4a, Warszawa.
Termin realizacji projektu: 2017 r.
Oczekiwany efekt: Stworzenie od podstaw w pełni działającej aplikacji na smartfony


Opiekunem projektu jest Łukasz Fijałkowski i Arkadiusz Jabłoński


tel. 22 555 64 44

Nagrania „Akademii KMD”

Dla wszystkich zainteresowanych programowaniem udostępniamy zapisy z sesji szkoleniowych organizowanych w ramach programu „Akademia KMD”. Dzięki nim możecie wrócić do tego, co było omawiane na zajęciach lub po prostu dowiedzieć się jak stworzyć swoją pierwszą aplikację!

Wspólna inicjatywa

Od 2016 roku „Fundacja Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport” wraz z firmą informatyczną „KMD Poland” realizuje projekty mające na celu nie tylko stworzenie czegoś w przestrzeni wirtualnej, lecz sprawienie, aby powstały produkt był przydatny dla przeciętnego człowieka, w tym niepełnosprawnego.

W 2016 roku zajmowaliśmy się wieloma aspektami – projektowane były strony internetowe czy różnego rodzaju aplikacje na smartfony. Zaprosiliśmy wtedy licealistów, pragnących związać się w przyszłości z informatyką. Była to pierwsza wspólna inicjatywa, która przeobraziła się w 2017 roku w „Akademię KMD” do której zaprosiliśmy już studentów I i II roku informatyki.

Naszym celem jest kontynuacja powstałej w 2016 roku idei, jednakże w nieco zmienionej formie.Naszym celem jest zaprojektowanie od podstaw aplikacji, która ma posiadać szereg pobocznych funkcjonalności, lecz jej głównym zadaniem ma być przypominanie o wzięciu tabletek przez osoby starsze czy niepełnosprawne. Często zdarza nam się zapomnieć wziąć leków w terminie, co niewątpliwie odbija się na naszym zdrowiu. Dzięki tej aplikacji już nigdy nie zapomnimy o lekach, czy co ważne, będziemy mogli zdalnie kontrolować czy osoba, której leki przypisaliśmy, zażyła je w terminie – może być to bardzo przydatne, gdy chcemy sprawdzić czy osoba, którą się opiekujemy prawidłowo się leczy. Funkcjonalności aplikacji jest bardzo dużo – będą one stopniowo wprowadzane wraz z rozwojem projektu.

Przede wszystkim mamy nadzieję, że stworzymy coś co przyda się każdemu w codziennym życiu – aplikacja zostanie udostępniona bezpłatnie na Androida, iOS oraz Windows Phone.

Współorganizator